Repase brzdových třmenu je výrazně levnější než pořízení nových

Co si počít v případě, když vozidlo prokazatelně nebrzdí tak dobře jako předtím? Brzdný systém musí být vždy ve stoprocentní kondici, jinak by mohlo dojít k ohrožení posádky i ostatních účastníků silničního provozu. Podceňovat opravu jen kvůli finanční úspoře je neomluvitelný hazard, který se může provozovateli vozidla krutě vymstít. Ale co když finanční situace neumožňuje pořízení nových brzd? Nemalou částku lze ušetřit repasí třmenů. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na koho se obrátit. Brzdový systém musí snášet vysoké zatížení, a proto se poměrně rychle opotřebovává. Vzhledem k vysoké ceně opravy zaseknutého nebo zcela nefunkčního třmenu se lidé stále častěji obrací na specializované opravny, které nabízí repase. Nesprávně fungující brzdový systém se v praxi projevuje nepřesným a pomalým odbrzďováním. Desky a kotouče rychle opotřebovávají a přehřívají. K dalším projevům patří vyšší spotřeba pohonných hmot. Nejčastější příčinou problémů je vlhkost, která trápí především nákladní vozidla, autobusy, návěsy a přívěsy.

Brzdové třmeny pro osobáky i nákladní vozy repasuje Tomáš Hulač

Pokud vás zaujala možnost, jak ušetřit za opravu brzdného systému, obraťte se na odborníky z autodílny Tomáše Hulače. Pro zkušené profíky jsou odborné repase brzdových třmenů pro osobní automobily, nákladní vozidla, autobusy, přívěsy a návěsy na denním pořádku.

Jak repase brzdových třmenů probíhá?

Podstatou repase brzdových třmenů je vyjmutí nefunkčního agregátu, očištění a aplikace speciální barvy, která třmen ochrání před vnějšími vlivy. Posledním krokem je výměna agregátu za nový. Na repasované třmeny dostanete roční záruku. Nespornou výhodou repase je výrazně nižší cena než v případě pořízení nových třmenů. Nejvíce ušetří provozovatelé nákladních vozidel. Autodílna Tomáše Hulače opravuje také vzduchové brzdy – především značky BPW, Haldex, Knorr, Wabco a Meritor. Chcete se o repasích brzdových třmenů dozvědět více? Pokračujte na repase-trmenu.cz.

Publikováno: 10. 01. 2017

Kategorie: Náhradní díly

Autor: Jirka Maloň