Jak zabezpečit své hliníkové disky před zloději?

V posledních letech stále více přibývá krádeží alu kol. Mnohdy však vznikají daleko vyšší škody než je samotná krádež hliníkových disků. Zloději totiž, aby sebrali něco, co není jejich často neváhají poškodit i vozidlo majitele. Právě proto vám taková událost může pěkně provětrat peněženku. Ovšem existuje snadný způsob, jak hliníkové ráfky zabezpečit. Ideálním ochráncem vašich alu kol je sada pojistných bezpečnostních šroubů, s kterými si zloděj jen tak neporadí. Princip spočívá v tom, že tyto šrouby neodmontujete bez příslušného nářadí – to vlastní pouze majitel sady. Na trhu najdete hned několik typů šroubů, které se však liší kvalitou zabezpečení.

V čem jsou pojistné šrouby unikátní?

V sadě bezpečnostních šroubů se kromě šroubů a matic nachází také jedinečný klíč. Pouze s klíčem, který je součástí sady lze pojistný šroub či matici odmontovat. Vaše kola však ochrání i pouhý jeden bezpečnostní kolový šroub. Ovšem abyste dosáhli efektivního zabezpečení, namontujte jich více. Mohlo by se totiž stát, že když ráno pojedete do práce najdete na každém kole jeden šroub, jenž lupič nedokázal povolit.

Jak utáhnout pojistné šrouby?

Abyste účinně předešli krádeži vašich hliníkových elektron, musíte šrouby správně utáhnout. Pokud jste však žádná kola zatím neutahovali, nevadí. Připravili jsme pro vás detailní postup, jak na to. 1. Než aplikujete bezpečnostní šrouby, zaparkujte své vozidlo na rovný povrch bez hrbolů. 2. Řadící páku si nastavte na první rychlostní stupeň a ujistěte se, že jste zatáhli ruční brzdu 3. Sáhněte po klasickém klíči a utáhněte kolové šrouby točivými pohyby ve směru hodinových ručiček 4. Bezpečnostní šrouby utáhněte za pomocí speciálního klíče.

Na koho se obrátit?

Hledáte ověřeného prodejte pojistných šroubů? Obrátit se můžete na shellers.cz, kde máte v nabídce k dispozici i další produkty, jako jsou kolové matice a šrouby, ale také litá kola.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Pneu a kola

Autor: Alena Zlatoňová