Homokinetický kloub

S homokinetickým kloubem se můžete potkat u poloosy auta, protože homokinetický kloub je druh kloubu, který dovoluje přenos otáček mezi hřídeli v různém úhlu a při zachování konstantní a neměnné rychlosti.

V tomto článku vám podáme některé informace o evropských výrobcích, kteří se zaměřují na výrobu kvalitních homokinetických kloubů.

Mezi přední evropské výrobce homokinetických kloubů patří společnost Glo. Jedná se o dceřinou společnost nadnárodní skupiny Metaldyne group, která byla založena už v roce 1978. Glo, je italský výrobce, který má své výrobní haly poblíž italského města Mantova. Firma Glo je světoznámým výrobcem homokinetických kloubů a rovněž poloos té nejvyšší kvality. V průběhu posledních několika let tato italská firma investovala několik desítek milionů euro do vývoje a rozvoje nejnovějších technologií a kontroly kvality. Je majitelem certifikátu kvality ISO9001 a v současné době se výrobky prosperující firmy Glo prodávají po celém světě. Glo je taktéž dodavatelem do mnoha špičkových automobilek přímo v prvovýrobě. Je dodavatelem především pro automobily Honda a Toyota. Společnost Glo nabízí homokinetické klouby zejména pro osobní a lehké užitkové automobily.

Další evropskou značkou, která vyrábí homokinetické klouby je francouzská firma RCA, kterou založil v roce 1965 podnikatel Jean Claude Poletti. Od začátku jejího vzniku je firma úzce zaměřena v první řadě na repasování poloos a výrobu pružících jednotek pro francouzské automobily Citroën. V poslední době se také věnuje i mezinárodnímu obchodu s novými homokinetickými klouby a novými poloosami. Díky dobrým cenám a značně vysoké kvalitě nabízených dílů a součástek je firma RCA respektovanou značkou na celosvětovém nezávislém trhu s náhradními díly.

Publikováno: 26. 05. 2011

Kategorie: Náhradní díly

Autor: Alena Zlatoňová