Nové, nebo ojeté auto? Obojí má svá pro i proti

Obměna vozového parku vždy souvisí s významnou otázkou. Pořídíte si zcela nové, nebo ojeté auto? Obě možnosti samozřejmě mají specifické výhody i negativa. V tomto článku se na problematiku podíváme podrobněji.

Proč si (ne)pořídit nový vůz?

Chcete-li mít “své jisté” a nezabývat se zbytečnými starostmi, pravděpodobně nakonec vsadíte na nové auto. Po několik prvních let zřejmě nebudete muset řešit závad - ale ani to není stoprocentně jisté. Tak či onak je nový vůz v záruce a případné poruchy vyřeší prodejce. K výhodám nového vozu dále patří skutečnost, že není kradené ani havarované. V rámci prvních čtyř let provozu nebudete muset na technickou kontrolu. Obrovskou nevýhodou nového auta je rychlá ztráta kupní ceny. Smiřte se s tím, že hodnota vozu klesne v prvních pěti letech o polovinu. Nejrychleji ztrácí na hodnotě luxusní vozy. Dalším drobným mínusem může být i skutečnost, že nové auto není “zajeté” a možná také čekací lhůta na vybrané specifikace. Jsou vozy, na které se čeká až několik měsíců.

Měli byste se bát ojetin?

Největší výhodou ojetých automobilů je výrazně nižší cena. Zda autobazar navštívíte proto, abyste si koupili o třídu lepší vůz za cenu nového auta, nebo si pořídíte starší a srovnatelný model s tím, že ušetříte, je na vás. Samozřejmě musíte počítat s tím, že nákup ojetého auta vždy zavání určitým rizikem. Proto si vyberte prověřený bazar aut v Praze či v jiném městě a vyžaduje garanci původu. Solidní prodejce si na svém jméně zakládá a prodává vozy v dobrém technickém stavu. Raději se však s daným automobilem zastavte na kontrolu v nezávislém servisu. Budete mít jistotu, že je vše tak, jak vám to prezentuje prodejce. Nákup v solidním bazaru a konzultace s odborníkem minimalizuje riziko, že bude se o jedinou něco v nepořádku.

Publikováno: 02. 05. 2018

Kategorie: Prodej a servis vozů

Autor: Alena Zlatoňová

Tagy: nové nebo ojeté auto