Škoda Octavia: Jak šel čas a recenze spokojených majitelů

Výrobce "českých" automobilů Škoda Auto se dlouhodobě pyšní kvalitou svých vozů. Nejenže patří mezi nejúspěšnější značky v Čechách, ale má slušnou reputaci v mnoha zemích na celém světě. Největší úspěchy sklízí vůz Škoda Octavia, který se začal vyrábět v roce 1996. Nejnovější pak řadu (čtvrtá generace) automobilka představila v roce 2019. Model Octavia se postupem času stal jedním z nejprodávanějších a nejúspěšnějších automobilů značky. Již mnoho let u nás patří mezi nejpoptávanější ojeté vozy.

První generace

Jak už jsme zmínili výše, první generace se dostala na trh v roce 1996. Ovšem doteď je mezi uživateli velice oblíbená. Může za to její cenová dostupnost - pokud si ji plánujete pořídit, nemusíte mít hluboko do kapsy.

Druhá generace

Tato generace automobilů Škoda je s námi už od roku 2004. Na rozdíl od první generace se automobil může rovnat i některým vozům střední třídy. Designem připomíná generaci první, a to především přední stranou. Působí však robustněji a moderněji.

Třetí generace

Třetí generace automobilů Škoda Octavia se dostala na trh v roce 2012. Díky modelu GreenLine si vůz vysloužil nadprůměrně úsporný motor 1,6 TDI s výkonem 81 kW. Moderní design, ať už z vnější strany nebo v interiéru, rozhodně nezaostává oproti ostatním značkám.

Čtvrtá generace

Poslední generace Octavie byla poprvé představena v roce 2019 v Praze. Svým vzhledem navazuje na automobily typu Superb a Scala. Tradičně nabízí rozličné stupně výbavy, jako jsou Active, Ambition, Style, RS a Scout. Model se poprvé představil i v hybridní verzi.

Recenze od uživatelů

Pan Karel D., Brno S Octavii první řady 1.6 TDI jsem velice spokojený, slouží mi už přes 10 let, a pořád se nachází ve vynikajícím stavu. Auto je velice prostorné, pro někoho možná slabý motor, ale podle mě je na běžné ježdění dostačující. Paní Alena P., Praha Octavie 2 ze všech vozů, které jsem kdy měla, jednoznačně patří k naprosté špičce. Za 6 let používání se vyskytly jen běžné neduhy, jako výměna spojky, výměna brzdných kotoučů a párkrát brzdové destičky. Pan Tomáš K., Plzeň Octavie třetí řady jezdí naprosto úžasně a motor 1.8 TSI 132 kW je naprosto dostačující. Na českých silnicích je podvozek suprový. Se svým výkonem je sportovně, ale také velice komfortně naladěný.

Publikováno: 09. 07. 2021

Kategorie: Automobily

Autor: Alena Zlatoňová