Kde sehnat kvalitní zařízení pro autolakovny?

Provozujete autolakovnu, nebo zvažujete, že se pustíte do podnikání v tomto oboru? V obou případech je dobré mít při ruce schopného partnera, který dokáže vaši autolakovnu technologicky vybavit kompletním zařízením ve vysoké kvalitě.

Vybavení autolakovny nepodceňujte

Nejde jen o to, že bez odpovídajícího vybavení nemůže autolakovna poskytovat zákazníkům prvotřídní služby na profesionální úrovni. Důležitá je také bezpečnost pracovníků, kteří přicházejí do styku s mnoha zdraví ohrožujícími látkami, od rozpouštědel po nejrůznější nátěrové hmoty. Kvalitní technologické vybavení zvyšuje uživatelský komfort a zajišťuje optimální hygienické podmínky v celém provozu autolakovny.

Bez lakovací kabiny to nepůjde

Srdcem celé autolakovny je lakovací kabina, tedy uzavřený kvádr s čelními vraty s bezpečnostním otevíracím systémem, samostatným vnitřním osvětlením, stropním filtrem i odtahem spalin. V kabině kromě samotného nástřiku často probíhá i následné sušení, kdy uvnitř cirkuluje automaticky regulovaný horký vzduch. Lakovací kabina dokáže pracovat s různými druhy nátěrových hmot a k dispozici je v mnoha provedeních a velikostech – jak pro malé autolakovny, tak i pro náročné průmyslové provozy. Široce využitelné jsou také takzvané odsávací stěny, které se uplatní zejména při lakování drobnějších autodílů. Díky účinným vestavěným filtrům dovedou stejnoměrně zachytávat přestřiky a další nečistoty a zaručují tak bezproblémovou práci v čistém prostředí.

Než začneme lakovat...

Opomenout nelze ani přípravné pracoviště, které také zásadně ovlivňuje pracovní podmínky v autolakovnách a opět je v nabídce v mnoha variantách a s celou škálou doprovodného příslušenství. Poskytuje logicky členěný pracovní prostor s vyvýšeným kovovým podstavcem i dokonalé osvětlení potřebné pro přesnou práci, samozřejmostí jsou opět ventilátory, klapky pro recirkulaci vzduchu a stropní filtrační prostory. Je toho pochopitelně více - s výběrem pomůže a poradí zkušená firma Naver, s.r.o., prověřený partner pro lakýrenské provozy.

Publikováno: 30. 10. 2015

Kategorie: Opravy a údržba

Autor: Zdeňka Přemyslová