Návštěva servisu po nehodě? Hlídejte si podmínky pojišťovny

Stala se vám nepříjemná nehoda a míříte do servisu? Ještě, než to uděláte, podívejte se na základní informace. Na co si dát pozor?

Oprava bude nevyhnutelná

V mnoha případech je po autonehodě nutno vyměnit některé díly našeho vozidla. Sotva se tak vzpamatujeme ze šoku, už budeme mít opět svého plechového miláčka ve stavu, na který jsme zvyklí. Tlumiče Volkswagen ani Mercedes tlumiče nejsou nesmrtelné, plechy vyrovnat, provozní kapaliny v pořádku a naše auto tak bude opět spolehlivě jezdit. Nic již nebude vypovídat o tom, co se stalo. Ještě, než do servisu zamíříte, se ale ujistěte, zda je to vůbec dobré řešení.

Dejte si pozor na plnění pojišťovny

V případě, kdy se vydáte do prvního servisu, který bude poblíž, byste totiž mohli skutečně mnoho peněz prodělat. Jedná se o podmínky, které vám určuje vaše konkrétní pojistná smlouva. V případě opravy havarovaného vozu je totiž velmi potřebné zjistit, zda je daný servis smluvním partnerem vaší pojišťovny. O tomto faktu nemá mnoho motoristů ani tušení a následně jsou nepříjemně překvapeni, když jim pojišťovna odmítá platit za opravu vozu.

Bude faktura vůbec proplacena?

Když si nezjistíte, zda je daný servis na seznamu těch, se kterými má vaše pojišťovna smlouvu, může to následně vést k neproplacení celé faktury za opravu ze strany pojišťovny. Ujistěte se tedy, zda pojišťovna vůbec přijme prohlídku vozidla v servisu, kde jste se právě ocitli. Bude pojišťovna akceptovat navržený postup opravy? Hlídejte si, zda servis používá k opravě originální nebo neoriginální díly. Každá pojišťovna má svá pravidla stanovena jiným způsobem. Ještě před tím, než vozidlo do servisu přistavíte, se informujte a získejte vyčerpávající informace. Je potřeba si zjistit konkrétní podmínky pojistného plnění. Ano, přesně to, co je uvedeno na mnoha stránkách pojistné smlouvy tím nejmenším písmem.

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová