Jak vybrat sportovní podvozek?

Sníte o nadupaném sporťáku, který bude budit pozornost na každém metru vozovky, ale protože jste ještě nepřišli na to, jak se stát finančně nezávislými, musíte se spokojit s klasickým osobákem? Nedělejte si z toho hlavu, i auto pro každodenní ježdění může vypadat k světu. Stačí pěkná kola, nablýskaný lak… a sportovní podvozek, který umocní celkový dojem.

Co vám sportovní podvozek přinese?

Výškově stavitelný sportovní podvozek není dobrou volbou jen z estetického hlediska, kdy auto leží blíže vozovce a kola díky tomu vypadají mnohem mohutněji – snížením podvozku lze zlepšit jízdní vlastnosti, což je patrné zejména při průjezdu zatáčkami. Auto získává na stabilitě a vy si díky tomu vychutnáte sportovnější jízdu. Klíčový je ovšem výběr konkrétního podvozku. Jak poznat, že vám někdo nabízí kvalitní platformu za dobrou cenu?

Základní pravidla výběru sportovního podvozku

Možností, jak snížit vozidlo, se nabízí hned několik. Začněme tou nejnákladnější, a to je kompletní výměna stávajícího podvozku za nový – sportovní. Dosáhnete tím snížení o 3-6 cm. Nejlevnější je naopak pořízení sady sportovních pružin. Pokud preferujete střední cestu, volte stavitelný podvozek. Jedná se o kompletní sadu čítající pružiny i tlumiče. Co se týče výběru, zřejmě tušíte, že klíčovou roli hraje typ vozidla. Pokud vaše volba padne na výškově stavitelný podvozek, nezapomeňte si ověřit, že je vhodný i pro váš automobil. A rozhodně si za něj neváhejte připlatit – tedy pokud od podvozku požadujete dlouhou životnost a vyvážené vlastnosti ve sportovním i běžném nastavení. Určitě by neměla chybět antikorozní úprava a v sadě pak žádná ze součástek nezbytných pro montáž.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová