Dopravní značení se postará o plynulost provozu v obcích i městech

Na silnicích nás čekají dlouhé rovinky, ale také místa, která jsou poměrně nepřehledná. Některé úseky jsou dokonce místem, kde jsou časté nehody. Pokud je však k dispozici dopravní značení, které pomůže lepší orientaci a efektivnějšímu rozhodování se za volantem, jde o velké plus. Někdy může daným místem projíždět i někdo, kdo je tam vůbec poprvé. Jet opatrně, dobře se rozhlédnout, ale také mít kvalitní oporu například v podobě zrcadel, to je velmi důležité.

Zpomalovací prahy jsou řešením pro obytné čtvrti

Zpřehlednit dopravu, zpříjemnit den řidičům, ale i chodcům, to je nesporně cílem, které si klade dopravní značení v Praze. Bezpečnost je až na prvním místě, opatrný přístup se vyplatí, protože ke kritickým situacím bude docházet podstatně méně. Cílem je ochrana kolemjdoucích, ale například i spolujezdců. S dopravním zrcadlem se mohou řidiči lépe rozhlédnout, díky zpomalovacím prahům zase pojedou v každém případě pomaleji. Jejich výhodu poznají obyvatelé obytných zón a rodiče dětí v nedalekých školkách a školách. Plynule, ale přesto s ohledem na chodce, kteří jsou často velmi zranitelní. Rychlost musí jít v každém případě stranou a ustoupit větší bezpečnosti provozu.

Opatrnost je velmi důležitá pro každého

Dopravní značení svislé je možné jednoduše pronajmout, a to za ceny, které jsou spíše symbolické. Začíná se na pětikoruně za den, jde tedy o zajímavou nabídku například pro obecní úřady nebo majitele obchodů. Nekupovat, ale půjčit si a použít jen po dobu, kdy budou určitá dopravní omezení, například díky rekonstrukci vozovky – i to je přeci řešení, které jistě nebude mít zbytečně vysokou rozpočtovou stránku.

Publikováno: 21. 03. 2021

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová