Jaký tuning vás může dostat do potíží?

Automobilový svět je v současné době plný nejrůznějších vozidel. Je však pravdou, že stále více vozidel začíná být vyráběno takzvaně “na jedno brdo”. Majitelé vozidel proto touží po změně, touží po výjimečném vozidle, které bude na silnicích vynikat, které bude na první pohled viditelné a které bude zároveň nepřehlédnutelné. Právě ti, kteří touží po vyšperkovaném voze, investují do tuningu, ale pravdou je, že mnohý tuning může člověka dostat do problémů. Hlavně tuningové úpravy, do nichž se pustíme sami, jsou problémem. Ne vždycky dodržíme technické požadavky nebo ne vždy si uvědomíme, že daná úprava může být nebezpečná či při něčem překážkou. Abyste se však vyhnuli problémům, které jsou spojené s tuningovými úpravami, při kontrolách policistů nebo při technické kontrole, prozradíme vám, jakých úprav se vyvarovat a jaké jsou naopak vhodné.

Jaký tuning ano?

Nejdříve si zmiňme tuning, který je zcela neškodný. Zmiňme třeba řadu autodoplňků Ostrava, které snadno namontujete nebo nainstalujete do či na vozidlo a které sice auto vytuní, na druhou stranu nebudou porušovat žádná pravidla, žádné zákony nebo stanovené předpisy. Jistým tuningem jsou třeba zbrusu nové potahy na volant, výměna klasického volantu za sportovní volant nebo aplikování fólie na sklo. Ať už se tedy rozhodnete pro tuning BMW e30 nebo tuning Audi A4, s těmito opatřeními můžete řídit v klidu a s čistým svědomím.

A jaký ne?

Ptáte se, jaký tuning vás může dostat do problémů? Můžou to být třeba ráfky, respektive jejich pozměněná velikost. Velikost ráfků musí být schválená, přes to nejede vlak. To ostatně stanovuje zákon, který říká, že pneumatiky musí být pro každý typ vozidla použité tak, aby všechny jejich součásti a části odpovídaly podmínkám provozu. Problémem může být i vícero výfuků nebo zbytečně velké křídlo na automobilu.

Publikováno: 30. 12. 2019

Kategorie: Náhradní díly

Autor: Alena Zlatoňová