Dobré osvětlení při opravách

Dobré a kvalitní osvětlení je velmi důležité a významné. Stejně tak jako v interiéru našeho rodinného domu je potřebné a nezbytné dobré osvětlení také v naší dílně nebo garáži.

Pro toho, kdo tráví hodně času prací nebo kutěním v dílně či garáži, je dobré osvětlení opravdu velmi důležité. Pro takové případy je vhodné osvětlení dílny a garáže, nutností. Kvalitní osvětlení také zaručuje bezpečnost při práci. A to ještě není všechno, dobrým výběrem osvětlení dosáhnete také vytvoření příjemného pracovního prostředí. Kde je kvalitní osvětlení, je i kvalitně odvedená práce. V neposlední řadě přispívá dobré osvětlení dílny rovněž k celkovému oživení designu pracovní dílny.

Nejlepší světlo do dílny je samozřejmě přirozené světlo. Ovšem přirozené světlo často k práci nestačí, proto je potřeba přemýšlet, které osvětlení je pro naší dílnu či garáž, to nejlepší. Mnohé zkušenosti ukazují, že tím nejlepším osvětlením pro dílnu jsou zářivky. Nejlépe pak je, když jsou to zářivky prachotěsné, vodotěsné, nárazuvzdorné a nárazuodolné.

Vedle kvalitních zářivek by však ještě na dílenských stolech neměla chybět klasická malá lampy a také několik ručních baterek, které nám mohou dobře pomoci, když chceme opravovat některé díly auta, které jsou ve tmě nebo v pološeru. Velmi populární jsou v dnešní době také tzv. LED pracovní lampy, které můžete zavěsit na jakémkoli místě, neboť jsou vyráběny s malým háčkem. LED pracovní lampy dnes koupíte od 250 korun. Jsou úsporné, levné a především praktické. Mnohé jsou vybaveny magnetem, který umožní snadné zachycení svítidla k železným předmětům.

Určitě pro svou dílnu nepoužívejte halogenová světla. Halogenová světla nemají zrovna ekonomický provoz a silně se zahřívají. Především pro dílny s nebezpečím požáru nejsou příliš vhodná.

Publikováno: 23. 06. 2011

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová