Jak správně vybrat pojištění vozidla?

Zákon je zákon a některým povinnostem se zkrátka nevyhneme. Majitelé motorových vozidel musí pravidelně hradit poplatky za pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. Na druhou stranu jde o celkem logický krok. Jen málokterý řidič by byl v případě nehody schopen uhradit škody, které svým vozidlem napáchal na majetku a zdraví ostatních účastníků provozu. Bez povinného ručení to zkrátka nejde. Zároveň není od věci prozkoumat aktuální nabídky pojišťoven, porovnat je a vybrat si takové pojištění vozidel, které je nejvýhodnější. Pokud s vaší současnou pojistkou nejste stoprocentně spokojeni, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, na co si dát při výběru pozor a proč zvážit přechod k pojišťovně AXA.

Co hraje roli při výběru povinného ručení?

Pozor, povinné ručení nevybírejte pouze na základě nejnižší ceny. Mnohem důležitější je výše pojistného limitu. Nespokojte se se základnám krytím a sáhněte po nadstandardním balíčku. Podstatná je také úroveň asistenčních služeb a možnosti dalších doplňkových pojištění. Chcete-li opravdu ušetřit, zajímejte se o systém bonusů a slev. U některých pojištění sice zpočátku zaplatíte více, ale zanedlouho cena pojistného klesne na nižší úroveň, než na jaké se nachází konkurenční produkty. Většina pojišťoven stanovuje cenu povinného ručení na základě následujících parametrů:
  • věk řidiče
  • značka a model auta
  • místo bydliště
  • objem motoru
Na celkové ceně pojistného se pak ve větší míře projeví i objem motoru, který však často nevypovídá o výkonu. U pojišťovny AXA probíhá kalkulace podle reálného výkonu vozidla.

Jak vypadá aktuální nabídka pojišťovny AXA?

Zájemci o povinné ručení mají na výběr ze 3 variant pojistných limitů (max. 140 mil. Kč) a při platbě na celý rok dostanou 10% slevu. Za zmínku stojí atraktivní bonusový systém, převod bonusu od předcházejícího pojistitele a v neposlední řadě nadstandardní asistenční služby. AXA se o své zákazníky stará a kdykoliv se na cestách dostanou do problémů, podá jim pomocnou ruku. A na kolik vás pojištění vozidel vyjde? Online kalkulátor pro povinné ručení a havarijní pojištění najdete na www.axa.cz.

Publikováno: 16. 01. 2016

Kategorie: Pojištění

Autor: Jirka Maloň