Paletizační vidle se dají použít i v zemědělství

Mnoho z vás má paletizační vidle spojené pouze s vysokozdvižným vozíkem nebo se smykovým nakladačem. Oba tyto stroje ale dokážou velice rychle a obratně manipulovat s klasickými paletami. Ostatně k tomuto úkoly byly i určeny. Klíčovou roli zde hrají obyčejné paletizační vidle, které se ovšem dají využít i trochu jiným způsobem – a to i v zemědělství!

K čemu se dají paletizační vidle použít?

Paletizační vidle patří k jedněm z nejvíce univerzálních nástrojů. Dají se totiž připojit jak ke smykovému nakladači, tak ke klasickému kolovému nakladači nebo dokonce ke speciálnímu manipulátoru určeném pro zemědělství. K čemu ale mohou farmáři používat paletizační vidle? Prakticky ke všemu! Jakmile je potřeba cokoliv zvednout, přesunout nebo posunout, většina z nich upře svůj zrak právě na paletizační vidle.

S vidlemi se stává manipulace s vaky hračkou!

Každý, kdo někdy pracoval v zemědělství, ví, jak těžké a složité je manipulovat s velkými vaky s hnojivem nebo osivem. K jejich zvednutí se často používají právě paletizační vidle. Jejich rozteč totiž přesně pasuje na oka vaků. Tím pádem je manipulace s takto těžkými předměty rychlá, efektivní, a hlavně pro všechny bezpečná. Někteří je využívají i pro nakládání beden s obilím či se zeleninou. Paletizační vidle se v zemědělském podniku rozhodně neztratí!

Potřebujete delší vidle?

Při takto velkém zápřahu se samozřejmě může stát, že se paletizační vidle poškodí. V takovém případě ale nemusíte zoufat, protože se můžete obrátit na půjčovnu těchto nástrojů. K dispozici je hned několik typů paletizačních vidlí, které se liší jednak délkou samotných vidlic, ale také ochranným rámem. Dejte si pouze pozor, aby šly vidle připojit právě k vašemu nakladači. Jistotu představují univerzální EURO spojky, díky nimž to určitě půjde. Pokud se vám rozbijí paletizační vidle, nemusíte nový manipulátor odstavovat do kopřiv. Půjčovna stavebních strojů vám umožní vypůjčení prvotřídních vidlí, s nimiž budete určitě spokojeni.

Publikováno: 17. 07. 2020

Kategorie: Náhradní díly

Autor: Alena Zlatoňová