3 hlavní důvody, proč si sjednat havarijní pojištění

Provoz automobilu není levná záležitost, a to bohužel ani v případě menších vozů s motorem, jehož objem není o mnoho větší než agregát v zahradním traktoru. Nežijeme ve Spojených arabských emirátech, kde je benzin levnější než vody – naopak si musíme za pohonné hmoty řádně připlatit. K tomu čas od času náhradní díly, a navrch povinné ručení. Tak kdo by platil „havarijko“, které povinné není? Pokud jste doposud uvažovali podobným způsobem, přečtěte si tento článek. Prozradíme vám, proč se havarijní pojištění vyplatí také majitelům starších vozidel.

Havarijní pojištění není finančně nedostupné

Na havarijní pojištění většina motoristů pohlížela jako na drahý produkt, který si mohou dovolit jen zámožnější. Skutečnost je však úplně jiná, ceny havarijka šly dolů společně s povinným ručením. Tvrzení, že je nepovinné pojištění dostupné lidi nadstandardním příjmem, dnes rozhodně neobstojí. Naopak se vyplatí každému, kdo nechce riskovat, že v případě havárie nebude mít na opravu vlastního auta. Havarijní pojištění samozřejmě není zdarma, ale v porovnání s cenami náhradních dílů a oprav, je pojistní zanedbatelné.

Bezstarostnější, a tedy příjemnější jízda

Není nic horšího než řízení automobilu, o který se úzkostlivě obáváte. Díky havarijnímu pojištění budete moct hodit strach z nákladné opravy za hlavu, a konečně si šoférování užívat. Méně stresu se zákonitě projeví na bezpečnosti – řidič, který je uvolněnější, méně často chybuje.

Náhrada škody i v případě střetu se zvěří nebo živelné pohromy

Havarijní pojištění se vyplatí také řidičům, kteří se obávají poškození vozidla přírodními živly, případně se často pohybují v místech, kde hrozí riziko střetu se zvěří. V obou případech se mohou spolehnout na adekvátní plnění. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, vězte, že pojišťovny již rozlišují mezi staršími a novými vozy. Téměř jistě seženete nabídku, která se vám ekonomicky vyplatí. Zkuste to třeba na klikpojisteni.cz.

Publikováno: 10. 04. 2021 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Pojištění

Autor: Alena Zlatoňová