Školení řidičů online je v mnoha směrech výhodnější než prezenční kurzy

Zaměstnavatelé mají spoustu povinností, mezi které patří také povinné školení zaměstnanců využívajících firemní vozidla. Nejedná se o řidiče z povolání, ale tzv. řidiče „referenty“ (porevoluční legislativa tento termín nezná) – nepotřebují profesní průkaz řidiče, ale musí pravidelně absolvovat školení řidičů. V posledních letech firmy preferují e-learningovou formu před prezenční. Jaké výhody přinese školení řidičů online i vám?

Proč vsadit na e-learning?

Nevýhodou prezenčních kurzů je jejich celková neefektivita. Zaměstnavatele stojí nemalé peníze, a navíc se musí všichni zaměstnanci ve smluveném čase dostavit na místo, kde proběhne školení. Což obvykle znamená přerušit obvyklou pracovní činnost. Většina zaměstnanců si z prezenčního školení nic moc neodnese. Výklad lektora nevnímají, hrají si s mobilními telefony nebo dřímají. Z hlediska bezpečnosti práce je takto nezodpovědný přístup nepřijatelný, avšak zaměstnavatel s tím nic moc nezmůže. Online školení řidičů je oproti prezenčním kurzům výrazně levnější a není nutné, aby jím všichni zaměstnanci prošli ve stejnou dobu. Další velkou výhodou je interaktivita, množství animací a dalších prvků, díky kterým jsou informace „stravitelnější“. Zaměstnanci si z takového školení zapamatují mnohem více. Mimo to se musí všemi částmi proklikat a skutečně se na ně soustředit.

Vyzkoušejte si demo a rozhodněte se

O kvalitách online školení se můžete přesvědčit na vlastní oči v rámci demoverze na www.king-skoleni.cz. Lektoři z e-learningové divize renomované pražské Autoškoly King připravili kurz, který obsahuje všechny důležité informace pro méně zkušené i zkušenější řidiče. Zároveň nabízí hlídání termínu, evidenci proběhlých školení, pravidelné aktualizace a širokou podporu přes e-mail a horkou linku.

Publikováno: 30. 05. 2017 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Jirka Maloň