Tipy na nejlepší filmy o autech

Auta vždy fascinovala lidi na celém světě. Vyvolávají pocity svobody, síly a dobrodružství. Není divu, že se auta stala v průběhu let námětem nespočtu filmů. Zde jsou některé z nejlepších filmů o autech, které kdy byly natočeny.

Rychle a zběsile (2001): Tento akcí nabitý film sleduje výkony skupiny pouličních závodníků, kteří se chtějí prosadit v kriminálním podsvětí. Tento film odstartoval franšízu, která pokračuje dodnes.

Gran Torino (2008): Tento film vypráví příběh veterána z korejské války, který si vytvoří pouto s mladým teenagerem ze sousedství. Sbližuje je společná láska ke klasickému autu, ale zároveň dostávají cenné lekce o důležitosti rodiny a síle vykoupení.

Auta (2006): Tato klasika studia Pixar sleduje příběh závodního auta Blesk McQueen, které se ztratí v malém městě. Během své cesty potkává řadu postav, které mu pomáhají najít cestu.

Americké graffiti (1973): Tento klasický příběh o dospívání sleduje skupinu přátel, kteří objevují své malé město a svobodu otevřené silnice. Je to nostalgický pohled na éru hot rodů, rokenrolu a pubertálních úletů.

Závod smrti (2008): Tento akční film sleduje odsouzence, který je nucen zúčastnit se smrtícího závodu, aby získal svobodu. Závod je plný vysokorychlostních honiček, výbuchů a spousty bouraček.

The Italian Job (1969): Tento klasický film o loupeži sleduje skupinu britských zločinců, kteří se v Itálii pokusí o odvážnou loupež. Hlavní roli ve filmu hrají auta, protože lupiči je musí použít k útěku s lupem.

Toto jsou jen některé z nejlepších filmů o autech, které kdy byly natočeny. Ať už hledáte klasiku, nebo akční jízdu, tyto filmy vám určitě roztočí motor.

Publikováno: 16. 02. 2023

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová