Potřebné nářadí pro opravu auta

V každé dílně, kde se tu a tam opravují automobily, by nemělo chybět základní nářadí. Které nářadí pro základní opravu auta je však důležité?

Velmi užitečná je například sada na odvzdušnění brzd nebo několika dílná souprava nástrčných klíčů či auto šroubováky na stlačený vzduch. Hodit se může také brašna na pneumatiky a jiné nezbytnosti související s vaším automobilem. Dále bychom neměli zapomínat na různé nářadí, které je vhodné pro údržbu a opravu auta, ať už je to montážní klín, pojízdná plošina s polstrováním nebo náhradní těsnění.

Nezbytností do každé dílny jsou upínací popruhy. Tyto popruhy určitě přivítají majitelé nejen osobních automobilů, ale i také řidiči větších vozidel, která převáží různé věci a materiály. Různé nerovnosti, škarpy a díry na cestách mohou zapříčinit velké škody na zboží, které v zavazadlovém prostoru nejsou upoutány a jezdí ze strany na stranu. Upínací popruhy by měly být jednoduché a snadné na zapnutí a utažení. Důležitá je pak pevnost v tahu, která může být i 250 kilogramů.

Z ekonomického hlediska je dobré kupovat si rovnou celé sady nářadí. Cenově to vyjde určitě levněji. Výhodné je tedy koupit si kompletní auto sadu v základním vybavení. V sadě tohoto auto nářadí, které je uloženo v pevném a robustním kufříku by neměla chybět servisní auto sada z kvalitního chromu a vanadia sloužící pro skoro všechny druhy šroubů, které se v automobilu objevují. Sada by měla taktéž obsahovat různé prodlužováky, ergo ráčnu, kloub, tenkou řemenici, T-posuvnou násadu, vnější a vnitřní násady šestihranných klíčů, vnitřní ozubené násady klíčů, T-násady klíčů, dvě drážkové násady, tři vnitřní násady šestihranných klíčů a tři násady s křížovou drážkou.

Takto vybaveni se už směle můžete pustit do drobných a malých oprav na vašem vozidle.

Publikováno: 28. 04. 2011

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová