O značce Ford

Ford Motor Company je americkou korporací, která již více než sto let vyrábí automobily. Původní značka byla založena již roku 1903 bratry Henrym a Edselem Fordovými v Detroitu. Za úspěchem automobilky stojí ve velké míře modernizace výroby. Díky sestrojení první montážní linky bylo možné začít vyrábět automobily velmi levně, kvalitně a spolehlivě. Dělníkům stačilo naučit se jednoduché pracovní úkony, které na montážní lince prováděli, což umožnilo zaměstnávat i dělníky se základní kvalifikací. Brzy poté svět spatřil legendární Ford T, který si díky lidové ceně mohli dovolit běžní lidé a započal hromadnou motorizaci nejen v USA, ale také v Evropě. Od počátku 20. Století tak zaujímala značka Ford dominantní postavení na americkém trhu s automobily a spolu s Chryslerem a General Motors byla označována za člena detroitské „Velké trojky“.

Ford v České republice

Velkou zajímavostí je, že zastoupení značky Ford u nás nepředstavuje jen oficiální kancelář v pražském Karlíně. Díky úsporám z roku 2006 se do naší malé země, konkrétně do Olomouce, přesunulo i administrativní centrum operované českými pracovníky. V České republice má své sídlo také řada firem vyrábějící komponenty pro značku Ford, například Starcam nebo Barum Continental, který vytvořil unikátní pneumatiky pro Ford Focus RS. Z autorizovaných prodejců má u nás velký podíl na trhu Auto Motol Beni sídlící v Praze.

Legendy značky Ford u nás

Historicky nejprodávanějším vozem je u nás oblíbený Focus. Již několik let je dostupný ve verzi hatchbacku i kombi, přišel také s motorizací RS, kterou ocenili milovníci dynamické jízdy. Díky cenové dostupnosti a bohaté výbavě jej vyhledávají jednotlivci i rodiny s dětmi. Velkým překvapením bylo představení luxusního modelu Ford Mondeo. Ten velmi brzy po svém představení získal čestnou pozici mezi komfortními vozy, které však bez problémů zvládnou i dynamickou jízdu. Překonal tak svou třídu a oblibu si získal i u lidí a firem, jež dříve odebírali výhradně německé značky. Nyní se představil v novém, velmi elegantním designu a s celou řadou nových technologií. Ty umožňují vyšší výkon vozu s nižší spotřebou paliva, bezpečnější, komfortnější i zábavnější jízdu. Mezi užitkovými vozy pak jednoznačně vynikl Ford Transit. Získal si pověst kvalitního a spolehlivého vozu, ve kterém převezete naprosto cokoliv.

Publikováno: 25. 07. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Prodej a servis vozů

Autor: Zdeňka Přemyslová