Kdy zvolit autoservis před domácí opravou

V dnešní době využíváme služeb autoservisu více než v dobách minulých. Je to celkem pochopitelné, neboť dnešní moderní auta už nám příliš nedovolí, abychom do něj neodborně zasahovali. Je tedy lepší si něco připlatit než se zbytečně ve své garáži potit a rozčilovat se nad údržbou a opravami svého vozu.

Vyberte si však takový autoservis, který vám bude vyhovovat a kde budete s cenami a službami spokojeni. Nejlépe je vybrat si autoservis dříve, než nastanou problémy s vaším autem, tedy ideálně v době, kdy nejste pod tlakem a stresem. Nejlépe se srovnává úroveň autoservisů při drobných opravách a preventivních údržbách, kdy máte možnost v klidu se přesvědčit, který autoservis je kvalitní, rychlý, cenově dostupný a hlavně příjemný a seriózní.

Pokud už máte vybraný pro vás vhodný autoservis, tak je dobré vědět, kdy a jak často ho navštěvovat.

Některé věci však vyplývají ze zákona. Ten zákon v České republice říká, že každý řidič je povinen dostavit se na pravidelnou technickou kontrolu. Ta se musí provést nejpozději v den, kdy končí platnost STK. Řidiči si často před touto prohlídkou nechávají v autoservisu svůj automobil důkladně zkontrolovat a případně provést patřičné opravy tak, aby vyhověli podmínkám STK.

Nechávat ovšem všechno na poslední chvíli se nevyplácí. Služeb autoservisu bychom měli využívat častěji a chodit na preventivní pravidelné sezónní kontroly. Rovněž před zimou je dobré navštívit autoservis a nechat si zkontrolovat kvalitu dobytí akumulátoru nebo množství nemrznoucí směsi.

Dále je rozumné navštívit autoservis před plánovanou větší cestou, především když jedeme na dovolenou do zahraničí. Takové dlouhé cesty jsou extrémní zátěži, na kterou není náš automobil v běžném provozu zvyklý.

Návštěvou autoservisu rozhodně nic nezkazíte, naopak, budete mít na silnice větší jistotu, že vaše auto je v pořádku. 

Publikováno: 02. 05. 2011

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová