Doplňky, které udělají váš karavan lepším

Karavaning je zábava a dobrodružství v jednom. Ale abyste si cestování užili na sto procent a nic vám při tom nechybělo, vylepšete si své pojízdné ubytování o pár praktických doplňků. Nabídka příslušenství a doplňků pro karavany je bohatá a určitě v ní najdete něco, co se vám bude hodit.

Udělejte si jasno v tom, co vám chybí

Doplňků a příslušenství je takřka nepřeberné množství. Kdo chce, může původní interiér či exteriér předělat k nepoznání. V nabídce specializovaného prodejce najdete doplňkové osvětlení, dieselové topení, zabezpečovací systémy, ale také elektro doplňky, předstany, chemické WC do karavanu a mnohé další položky. V prvé řadě byste si měli ujasnit, co vám v karavanu chybí. Vzpomeňte si na poslední dovolenou – nescházel vám kempingový nábytek?

Nehodilo by se vám designové chemické WC? Foto: svetkaravanu.cz

Čím doplnit interiér?

Máte starší karavan, který neodpovídá vaši představám o komfortním cestování? Kvůli toho si ještě nemusíte pořizovat nový. Spíše zvažte obměnu sedaček, postelí či stolů – zkrátka a dobře vybavení, na kterém se podepsal zub času, případně za něj najdete praktičtější alternativu.

Tohle není obyčejný čistič. Je to čistič a impregnátor v jednom. Foto: svetkaravanu.cz

  Na druhou stranu často stačí renovovat stávající prvky – k mání je široké spektrum čističů na různé materiály (dřevo, textil, plasty...), impregnace, leštěnky a odstraňovače škrábanců. Někdy stačí málo a interiér je jako nový. Jen to dá trochu práce. A protože alfou a omegou příjemného cestování je pořádek, zvažte pořízení praktických organizérů. Udrží vaše věci na svém místě a budete mít přehled o tom, kde co máte.

Myslete na bezpečnost

Jak je na tom váš karavan se zabezpečením? Pokud se spoléháte na štěstí, počítejte s tím, že se vás nemusí držet věčně. Koukněte se na bezpečnostní zámky, přídavné zámky a další bezpečnostní prvky pro karavany – a zabezpečte svůj karavan před nezvanými hosty.

Když můžete karavan zabezpečit, udělejte to. Foto: svetkaravanu.cz.

Dobrou volbou může být i alarm či bezpečnostní botička. Pamatujte, že zabezpečený karavan nikdo nevykrade ani neukradne.  

Publikováno: 08. 02. 2019

Kategorie: Tipy a triky

Autor: Alena Zlatoňová