Autodoplňky nejsou jen pro parádu - většinou mají i praktickou funkci

Přemýšlíte nad tím, že budete investovat do autodoplňků? Určitě uděláte dobře, pokud do nich budete investovat. Autodoplňky jsou totiž v současné době velice ceněné, jelikož ochrání vůz při parkování či mnohdy i při jízdě na silničních komunikacích. Mnozí majitelé vozidel se však domnívají, že autodoplňky mají především zkrášlující funkci, což je do jisté míry pravda. Autodoplňky jsou však známé zejména svou ochrannou funkcí.

Pokud se rozhodnete pro investování do autodoplňků, nesklánějte se jen a pouze k autokobercům nebo k loketním opěrkám, které spíše zvýší komfort při jízdě ve vozidle, než aby vůz ochránily před případnými oděrkami nebo jiným podobným poškozením. Zvažte krapet jiné autodoplňky.

Investujte do lišt

Otázkou bylo, proč investovat do autodoplňků. Odpověď je však prostá. Do autodoplňků by se mělo investovat zejména proto, že ochrání vozidlo. Jenže ne všechny autodoplňky to dovedou. Některé autodoplňky spíše zvyšují komfort při jízdě, máme na mysli například zmiňované loketní opěrky.

Pokud chcete investovat do autodoplňků, které mají převážně ochrannou funkci, investujte do lišt, konkrétně do prahových lišt a lišt na nárazník. Zatímco lišty na nárazník oceníte zejména při parkování nebo při stání na parkovištích, kde se to nezodpovědnými řidiči jen hemží, prahové lišty oceníte zejména při vysedání nebo nasedání do automobilu, kdy se velice často stává, že podpatek boty odře lak vozu.

Nezapomínejte na ochranu zavazadlového prostoru

I zavazadlový prostor by měl být dostatečně chráněn, a to konkrétně vanami do kufru, které ochrání zavazadlový prostor před případným těžkým a ostrým nákladem. Existují plastové vany do kufru, které mají vyvýšený okraj, ale také je možné investovat do gumových van do kufru, které se pyšní zajištěním stability převáženého nákladu. Obě vany do kufru však mají své výhody i slabší stránky.

Publikováno: 30. 10. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Alena Zlatoňová