Nový Renault Mégane: Nejlepší modelová řada!

Základna milovníků francouzských vozů se v poslední době výrazně rozšířila. Může za to bravurně zvládnutý design nejnovější generace vozů Renault. K fanouškům značky se díky němu řadí i řidiči, kteří ještě relativně nedávno patřily k zarytým odpůrcům. Nabídka modelů je navíc tak široká, že si v ní vybere opravdu každý. K nejvýraznějším zástupcům tradičně patří Mégane – osobní automobil nižší střední třídy, který se vyrábí již přes dvacet let.

Renault Mégané v roce 1995 nahradil oblíbený Renault 19. V současné době sjíždí z výrobních linek čtvrtá generace, která sází na výrazný design. Zároveň však plynule navazuje na generaci předchozí, což je velká změna v přístupu automobilky. V minulosti byly nové generace diametrálně odlišné, čtvrtá je spíše vydařenou evolucí, než designovým převratem. Nutno podotknout, že je to dobře. Aktuální podoba vozu je úchvatná.

V případě Mégane však nejde jen o harmonické křivky. Elegantní provedení je pouze jedním z důvodů, proč jsou pro automobilku statistiky prodeje tak příznivé. K těm dalším patří nebývale komfortní interiér a špičková výbava. Renault se neostýchal použít kvalitní materiály, jako jsou kůže a chrom. Sedadla jsou dostatečně široká a pohodlná, volant perfektně padne do ruky.

Dominantou je bezesporu velký tablet (pro Renaulty už typický), prostřednictvím kterého se ovládají všechny možné funkce. Mimo jiné i nastavení barevného průhledového head-up displeje, který promítá důležité informace přímo do zorného pole řidiče.

Další vlastností, která je v daném segmentu spíše výjimkou, je možnost volby mezi pěti jízdními režimy (systém Multi sense). Řidič si může vybrat různé stupně komfortu či sportovního nastavení – podle toho se změní reakce dvouspojkové převodovky a mapování plynového pedálu.

A ani tím výčet předností nového Mégane nekončí. Za zmínku stojí asistenční systémy ADAS (soubor čítá aktivní nouzové brzdění, rozpoznávání značek, automatická dálková světla, varování před opuštěním jízdního pruhu a další) a nespočet drobností pro ještě intenzivnější zážitky z jízdy.

Chcete zažít svezení s novým Méganem na vlastní kůži? Objednejte si testovací jízdu u autorizovaného prodejce na www.rpz.cz.

Publikováno: 09. 04. 2017

Kategorie: Automobily

Autor: Jirka Maloň