Jak se zorientovat v nabídce mobilních topidel?

Zima je v plném proudu a spolu s ní i potřeba vytápět obytné nebo pracovní prostory. Na trhu hned několik různých kategorií ohřívačů. Jak tedy vybrat ideální mobilní topidlo a co všechno k tomu budete potřebovat?

Plynová topidla

Všechny plynové ohřívače využívají k ohřevu propanbutan. Plynová láhev se k nim připojuje externě pomocí hadice. Topidla na pb jsou vhodné zejména na výhřev pracovních prostorů, protože jejich výkon se pohybuje od cca 14kW až do 50kW. Při připojování takového ohřívače je důležité nezapomenout na plynový regulátor.

Elektrická topidla

Většina elektrických ohřívačů je také vhodná převážně na vytápění pracovních prostor. Z výkonového spektra od cca 2kW do 15kW si dokáže vybrat každý, ať už potřebujete vytopit malou dílnu, nebo větší pracoviště. Slabší ohřívače fungují na proud 230V, při silnějších (od 5kW) však počítejte s potřebou připojení na 380V. Na vyhřívání malých prostor jako kanceláře nebo jednotlivých místností, případně na ohřátí nohou pod stolem jsou vhodné teplovzdušné ventilátory. Tyto fungují na proud 230V a jejich největšími výhodami jsou cenová dostupnost a malé rozměry. Při těchto ohřívačů se také dají měnit režimy, a to ventilátor, teplý vzduch nebo horký vzduch. S topením v domácnosti vám pomohou také konvektory, které zaručí dobrou výhřevnost, možnost nastavení termostatu a rovnoměrné šíření tepla. Konvektory mají větší výhřevnost než teplovzdušné ventilátory, jsou však o něco větší. Konvektory obvykle fungují na 230V a jsou vybaveny ventilátorem pro lepší šíření ohřátého vzduchu. Obsluha těchto elektrických ohřívačů je velmi jednoduchá a nepotřebujete k ní žádné další příslušenství.

Naftová topidla

Naftová neboli diesel topidla jsou předurčena k vytápění velkých průmyslových prostor. Teplota ohřátého vzduchu dosahuje při nejsilnějším modelu až 800 stupňů. Při těchto ohřívačů třeba počítat s provozními náklady na naftu a s větráním vytápěného prostoru. S výběrem vhodného modelu vám rádi pomohou specialisté z eprofi.cz s.r.o. Po svém novém topidle se můžete poohlédnout na webu profesionalni-topidla.cz. A pokud vám přijde vhod také odvlhčovač, zamiřte na odvlhcovace.info.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Garáže a garážová vrata

Autor: Alena Zlatoňová