Střešní stany: Ano, nebo ne?
Mnoho lidí v současné době vyráží kempovat. Ne vždy se jim však poštěstí najít místo, kde by mohli roztáhnout stan. A tak volí trochu jiné řešení, a sice investují do vestavby do auta, tudíž nemají o místo k přespání nouzi. Někteří se však dočetli o popularitě střešních stanů a ptají se, jestli je to dobré řešení této situace. Za nás sice vedou vestavby do auta na spaní, ale pojďme se podívat na zmiňované střešní stany, které se v posledních měsících opravdu řeší.
Pokud jste si ještě do nynějška mysleli, že spát na střeše opravdu nemůžete, opak je pravdou. I na střeše vlastního automobilu si můžete roztáhnout stan. Nejde to jenom na zahradě, navíc už to není výhradně záležitost typických offroad cestovatelů, dnes si lze stan pořídit na jakékoli auto.
Jestliže mluvíme o střešním stanu, mluvíme o jakési rakvi na střeše, která slouží jako ubytování posádky automobilu při cestování. Obvykle se tam vejdou čtyři osoby, konkrétně dva dospělí a dvě děti.
Jak jsou výhody střešních stanů?
Možná by vás zajímalo, jaké jsou výhody střešních stanů. K výhodám patří především nenápadnost, což je to, na u pohotovost – rychle se otevře a samozřejmě i zavře, a to i za špatného počasí, což také velice oceňujeme. Kromě jiného není ani pořizovací cena nijak vysoká, obvykle si lze tuto inovaci pořídit za pár desítek tisíc korun.
Jaké jsou nevýhody střešních stanů?
Co se týče nevýhod, jistou nevýhodou je, že v případě špatného počasí máte jenom omezené možnosti. Je to zkrátka stejné jako v případě klasického stanu, ten je také problémem při špatném počasí. Kromě toho je nutné mít ve vozidle stále žebřík, protože bez něj se do stanu na automobilu zkrátka nedostanete. Nemusíte se však strachovat o to, že budete muset vláčet dlouhý žebřík, co máte na zahradě. Výrobci stanů většinou dodávají i žebřík.
Publikováno: 28. 02. 2020
Kategorie: Automobily | Opravy a údržba