5 věcí, které by vás měly zajímat při výběru autoservisu

Svěřit vůz do servisu je v podstatě velkým projevem důvěry. Respektive by tomu tak mělo být, jelikož existuje značné množství autoservisů, které poskytují nekvalitní služby. Proto je důležité, abyste si dali na čas, než se rozhodnete pro autoservis, o kterém jste si jisti, že vás nezklame buďto průměrně odvedenou prací, nebo velkými chybami, které povedou k dalším nákladům. Pokud si nastavíte konkrétní kritéria, kterými se budete při výběru řídit, bude tento proces mnohem snazší – jednoduše proto, že budete přesně vědět, co hledáte. Následující seznam pěti základních věcí, na které byste si měli dát pozor při výběru autoservisu, vám možná vytrhne trn z paty. Sponzorem tohoto článku je renomovaný Autoservis Děčín.

1. Zkušenosti

Pátrání po zkušenostech se může zdát jako nejlogičtější věc, na kterou je třeba se zaměřit, ale je trochu komplikovanější. Něco jiného je, když automechanik provádí servis automobilů 25 let, a něco jiného, když autoservis existuje stejně dlouhou dobu. Počet let, po které autoservis funguje, nemusí nutně znamenat, že se jedná o skvělý podnik, protože během této doby mohl zaměstnávat několik mechaniků. K mechanikovi s 25letou praxí budete mít větší důvěru, protože máte jistotu, že už všechno zažil a ví, co dělá.

2. Zvučné reference

Nikdy nepodceňujte sílu kladných referencí, protože vám mohou ušetřit spoustu potenciálních problémů. Snažte se mezi rodinou a přáteli poptat, jaké mají zkušenosti s různými autoservisy ve vašem okolí, a které z nich vynikaly zákaznickým servisem i odvedenou prací. Autoservisy, které se v obou ohledech umístí na nejvyšších příčkách, by měly být zařazeny do užšího výběru.

3. Dobré recenze na internetu

Pokud vám nestačí doporučení od rodiny a přátel, můžete se podívat na internet a zjistit, které autoservisy mají vysoké hodnocení; potřebujete k tomu jen správný zdroj – třeba recenze na Google službách. Věnujte větší pozornost spotřebitelským recenzím, protože jejich informace jsou spolehlivější.

4. Férové ceny

Příliš nízké ceny vyvolávají otázky ohledně kvality služeb, které autoservis poskytuje. Velmi vysoké ceny jsou naopak nehospodárné, protože stejnou službu můžete dostat za nižší cenu a přirozeně budete chtít tyto peníze také ušetřit. To, co byste měli hledat, je optimální poměr kvality a ceny. Sestavte si proto seznam vhodných autoservisů a porovnejte jejich ceny. Ten s férovými cenami je správnou volbou.

5. Dobře organizované a čisté prostředí

Vzhledem ke všem nečistotám, se kterými se musí mechanici vypořádat, je nalezení ultračistého autoservisu poněkud nemožné. Na druhou stranu je důležité, aby autoservisy udržovaly standardní úroveň čistoty a organizace, a ne aby byly špinavé a nepořádné. Budete mít jistotu, že v čistém a organizovaném autoservisu se vám neztratí žádné díly nebo nebudou použity špatné díly. A třeba vám nabídne, abyste v pohodlí počkali, než vaše aut opraví.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Služby

Autor: Alena Zlatoňová